Home Aktualności Uczniowie SP w Jedliczu Finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.
PDF 

 

O tym, jak wielkim wyzwaniem może byś spotkanie z matematyką, zwaną przecież Królową Nauk, wie zapewne każdy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu Michał Janocha z klasy III gimnazjum oraz Anna Klatka z klasy VIII są tego szczególnie świadomi, gdyż w bieżącym roku szkolnym przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zmagania konkursowe zakończyły się dużym sukcesem. Oboje zdobyli tytuł finalisty, którego uzyskanie oprócz wysokiej satysfakcji, zaowocuje dodatkowymi punktami w procesie rekrutacji do szkoły średniej.

Michał doświadczony w zmaganiach konkursowych - laureat konkursu matematycznego w szkole podstawowej - przygodę z matematyką postanowił kontynuować również w gimnazjum. Każdego roku stawiał czoła nowym wyzwaniom. I tak jak w sporcie, miał okazję przeżyć niejeden sukces.

Ania, już od wczesnych lat szkolnych, lubiła liczyć i rozwiązywać różne zadania. Chętnie uczestniczyła więc w lekcjach matematyki i zajęciach dodatkowych, podczas których sumiennie poszerzała wiedzę oraz umiejętności matematyczne. Swoją pasję połączyła z ogromną pracą i chęcią rywalizacji. Wysiłek się opłacił, bo dziś sięgnęła po laury.

Jednak zarówno dla Ani jak i dla Michała najważniejszym zadaniem było pokonanie każdego kolejnego etapu konkursu kuratoryjnego. Konkursowy wyścig był długi i bardzo wyczerpujący. Rywalizując z najlepszymi w tej dziedzinie rówieśnikami z terenu województwa, musieli wykazać się zarówno wiedzą obejmującą jak i poszerzającą treści podstawy programowej. Ciężko pracowali przez kilka miesięcy pod kierunkiem swoich nauczycieli matematyki: Pani Beaty Świątek i Pani Moniki Paradysz, które wzmacniały ich motywację w podejmowaniu edukacyjnych trudów. W tym czasie rozwiązywali skomplikowane problemy matematyczne w sposób twórczy, doskonalili umiejętność logicznego myślenia, ustawicznie pobudzali wyobraźnię przestrzenną niezbędną do rozwiązywania zadań dotyczących brył. Prawdziwym wyzwaniem było dowodzenie reguł i prawidłowości, ale dzięki temu znacznie poszerzyli swoje matematyczne horyzonty, co z pewnością zaprocentuje na dalszym etapie kształcenia.

Gratulujemy!

SP Jedlicze

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

Statystyki

Odsłon : 1919018

Pogoda