Home Aktualności Zabawa andrzejkowa
PDF 

Zabawa andrzejkowa

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość nurtuje każdego z nas. Co wydarzy się jutro, za miesiąc, za rok? Najstarszym sposobem odkrywania tajemnic przyszłości były wróżby. Jesienne wieczory sprzyjały nastrojowi magii i czarów.

W naszej szkole, jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował dyskotekę andrzejkową połączoną z wieczorem wróżb. Tym razem bawiliśmy się 28 listopada. Uczniowie licznie uczestniczyli w zabawie tanecznej na sali gimnastycznej. Szczególny nastrój tego dnia widać było w świetnych nastrojach i przebraniach dzieci – szkołą zawładnęły czarownice i diabełki. Dyskoteka przerywana była konkursami i zabawami. Jednak największą atrakcją był Kącik Wróżb w świetlicy szkolnej. To tu w tajemniczym świetle sączącym się z lampionów-dyń dzieci mogły poznać tę bliższą i dalszą przyszłość.  Tu ważyły się losy  przyszłych partnerów, imiona wybranek, zawody, a nawet miejsca wyjazdu na wakacje. Nastrój niepewności łączył się z humorem i radosną zabawą.

Po trzech godzinach wspólnych harców uczniowie niechętnie rozchodzili się do domów.  Jak zwykle to , co miłe i przyjemne szybko się kończy…

Również w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci miło spędziły czas na wróżbach i zabawie.

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927429

Pogoda