Home Aktualności „W pustyni i w puszczy” bez tajemnic".
PDF 

 

8 lutego odbył się konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Do rywalizacji przystąpiło dwadzieścioro siedmioro uczniów klas piątych, którzy wyruszyli na afrykańskie pustynie, by towarzyszyć niezłomnemu Stasiowi Tarkowskiemu i jego małej przyjaciółce, Nel.

Czego w rozmowie z Mahdim nie wyparł się Staś? Co zostało nazwane Krakowem? W jakim mieście zmarła mama Nel? Z jakiego kraju pochodzili Glen i Clary? Kto zakochał się w Kalim? Kogo koledzy pana Tarkowskiego nazywali synem pustyni? Z jakiego kraju pochodził Idrys? Ile dni zajęła wędrówka z Omdurmanu do Faszody? Jakie miasto zdobył Mahdi, pokonując Gordona? Jak nazywał się służący Lindego?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Od razu dało się zauważyć, że w początkowej fazie rywalizacji uczniowie okazywali solidarność klasową, starając się eliminować rówieśników z innych klas. Kiedy konkurs wkroczył w decydującą fazę, sentymenty się skończyły. Ostatecznie w finale zmierzyli się Mikołaj Wrona oraz siostry – Nadia i Maja Głowackie. Najlepsza okazała się Maja, która w swoim debiucie w Lidze Lektur Szkolnych od razu sięgnęła po zwycięstwo.

Wyniki konkursu:
1. Maja Głowacka – 5 A
2. Nadia Głowacka – 5 A
3. Mikołaj Wrona – 5 B

Wyróżnienie: Szymon Ordyna – 5 A

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913130

Pogoda