Home Aktualności „Teatralne ABC”.
PDF 

17 grudnia 2018 roku uczniowie z klas 4-6 pojechali do RCKP w Krośnie na spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia pt. „Teatralne ABC”. Twórcy spektaklu podzielili się z uczniami wiedzą na temat historii teatru, pokazali jego formy, zaplecze, odsłaniając tajniki gry aktorskiej. Zamierzeniem twórców było przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimę, po aktora w żywym planie.
    W dialogach pojawiła się fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, dubler, epizod, dykcja, mimika, gest, barwa głosu, interpretacja, itp. Publiczność zobaczyła również lalki – jawajkę i kukłę. Spektakl pozwolił w sposób przystępny i ciekawy zrozumieć wiele zjawisk i pojęć czysto teatralnych.
   Dzieci śledziły historię młodego urwisa, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze - przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszystkie prośby i uwagi, został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotkał znane z historii teatru oraz baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwoływały się do zachowań chłopca. Bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca, zaczął doceniać ciężką pracę ludzi teatru, stał się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym… dla naszych uczniów również.

opiekunowie: Iwona Dobosz,
Agata Janas,
Celina Buczyńska

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913142

Pogoda