Home Aktualności „Władca Lewawu” bez tajemnic.
PDF 

 

30 listopada odbył się konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była powieść Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu”. Do rywalizacji przystąpiło trzydzieścioro dwoje piątoklasistów, którzy wraz Bartkiem postanowili udać się na Lewaw, by poznać tajemnicę Nienazwanego.

Kto szedł na czele pochodu, który wyruszył na Lewaw? Jakie zwierzę zagrodziło na Lewawie drogę Bartkowi? Jak długo trwał sen Allian ukąszonych przez pajęczaki? Kim była Aloj? Ile córek miał Naj? Po której stronie skroni Bartka znajdowało się znamię? W co zmienił się Nienazwany, gdy uciekł z Lewawu? Jak brzmiałoby Twoje imię, gdybyś mieszkał w Wokarku? O której godzinie Allianie wyruszyli na Lewaw? Jak miał na imię syn Loraka? Który z Mędrców był znanym astronomem?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Kolejny raz dało się zauważyć, że uczniowie w dużej mierze przywiązują wagę do strategii. Chociaż rywalizacja ma charakter indywidualny, wielu piątoklasistów czuło wsparcie swoich kolegów z klasy. Tym razem uczniowie z V A wzięli rewanż na klasie V B i powetowali sobie ostatnią porażkę, bowiem w komplecie awansowali do finału. Tu najlepsza okazała się Nadia Głowacka.

Wyniki konkursu:
1. Nadia Głowacka – V A
2. Aleksandra Paradysz – V A
3. Piotr Lubaś – V A

Wyróżnienie: Szymon Dudzik – V B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927409

Pogoda