Home Aktualności „Mikołajek” bez tajemnic.
PDF 

 

27 listopada odbył się konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem był „Mikołajek” autorstwa R. Goscinnego i J.J. Sempe. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczniów. Czterdzieścioro pięcioro czwartoklasistów postanowiło podążyć śladami Alcesta, Kleofasa, Rufusa i innych przyjaciół Mikołajka.

Kto namówił Mikołajka na wagary? Który z chłopców nazywany był pieszczoszkiem? Ile metrów wynosiła długość szkolnego podwórza? Do kogo należała piłka, którą chłopcy mieli rozegrać mecz? Kto został wybrany do roli Kota w Butach? Jakie warunki musiał spełnić Mikołajek, żeby otrzymać rower? Kto modlił się każdego dnia, żeby padał deszcz? Jakie nazwisko nosił właściciel psa, którego znalazł Mikołajek? Co – według pana Bledurta – miało mu kiedyś przeszkodzić w przejściu na zawodowstwo kolarskie?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Tak zaciętej rywalizacji nie oglądaliśmy już dawno. Organizator zadał aż 313 pytań! Uczniowie radzili sobie znakomicie. Na uwagę zasługuje postawa czwartoklasistów z klasy A, którzy solidarnie trzymali się razem, eliminując kolejnych zawodników z pozostałych klas. Dzięki temu udało im się zając 10 czołowych miejsc. Jeszcze więcej emocji dostarczył finał, w którym prawdziwą klasę pokazała Zuzanna Kołacz, której postawa zaimponowała wszystkim obecnym. Zuzia odpowiedziała poprawnie na aż 32 pytania i zasłużenie cieszyła się ze zwycięstwa.

Wyniki konkursu:
1. Zuzanna Kołacz – IV A
2. Piotr Kłapkowski – IV A
3. Nikola Wiese – IV A

Wyróżnienie: Kamil Jaśkiewicz – IV A

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910029

Pogoda