Home Świetlica szkolna Światowy Dzień Życzliwości.
PDF 

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. Święto to promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem. W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest.

W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji panie przygotowały na korytarzu gazetkę oraz porozwieszały karteczki z hasłem „Weź miłe słowo i podaj dalej”. Uczniowie klas starszych chętnie włączyli się we wspólne świętowanie.

Nasze zajęcia w tym dniu były okazją do rozmów na temat tego jak być życzliwym i jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach. Celem zajęć było wzmacnianie postaw opierających się na uprzejmości wobec innych. Dzieci wypowiadały się o tym, jakie cechy ma osoba życzliwa. Wymieniały tu: dobre serce, chęć niesienia pomocy i uśmiech. Podczas zajęć dzieci wykonywały "kartki życzliwości" dla swoich ulubionych kolegów i koleżanek. Nasi wychowankowie brali udział w zabawie "kłębek przyjaźni" w czasie, której starali się powiedzieć sobie nawzajem coś miłego. Na zakończenie wychowankowie świetlicy rozwiązali test, który udowodnił czy zasługują na „order życzliwości” i zrobili sobie zdjęcia w specjalnej fotobudce.  

Miłe słowa, uśmiech, uprzejmy gest potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że żyje nam się lepiej.  

Pamiętajmy! Bądźmy dla siebie życzliwi, nie tylko od święta!

Dobro zawsze wraca i to ze zdwojoną siłą!

Wychowawczynie świetlicy

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910106

Pogoda