Home Aktualności Zajęcia z masą sensoryczną w klasach III a i III b.
PDF 

 

Dnia 20 listopada 2018 r. uczniowie klas trzecich mieli okazję gościć Panią dr inż. Martę Pisarek - wykładowcę PWSZ w Krośnie, która swoimi zajęciami z masą sensoryczną pokazała dzieciom, w jaki sposób można poznawać świat za pomocą różnych zmysłów.

Taka forma zajęć to Sensoplastyka , czyli plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Podczas fantastycznej zabawy stymuluje ona równocześnie wszystkie zmysły. Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu.

Cechą zajęć Sensoplastycznych jest „przemiana”. Dzieci mają okazję obserwować np. jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Nabywają w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo - skutkowych. Poznają sposoby przemiany jednych rzeczy w drugie i jednocześnie trenują kompetencję elastyczności i przystosowania się do zmian.

Podczas zajęć uczniowie poznawali różne smaki, wąchali i dotykali wielu aromatycznych ziół używanych w życiu codziennym, a także wykonywali masy sensoryczne. Zajęcia dostarczyły dzieciom wspaniałej zabawy i na długo pozostaną w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Marcie Pisarek za przybycie do naszej szkoły i urozmaicenie lekcji naszym uczniom.

Wychowawczynie klas trzecich

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910119

Pogoda