Home Aktualności Niepodległość znaczy wolność.....
PDF 

 

Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.

 

 

 

 

9.11.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego i Gimnazjum

w Jedliczu uczestniczyli w uroczystym apelu, który poświęcony został 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Młodzież pod opieką p. Edyty Muni, p. Barbary Krawczyk, p. Anny Piechoty i p. Ireny Pikul przygotowała z tej okazji program artystyczny, złożony z tekstów poetyckich i pieśni patriotycznych, wzbogacony prezentacją multimedialną. Dla młodszych dzieci z klas 1-3 pięknie wystąpiły zuchy z 11 gromady działającej przy szkole, które ćwiczyły pod kierunkiem p. J. Muzyki. Przepięknie zatańczyły poloneza do muzyki Michała Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny” oraz przedstawiły ciekawy układ taneczny z biało- czerwonymi szarfami. Recytowały także patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Podczas uroczystego apelu nagrodzono również najmłodszych uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej.

11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom - tym, którzy odeszli , a także tym, którzy żyją obecnie.

Pamiętajmy, że nie urodziliśmy się dla nas, lecz dla naszej ojczyzny. Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna; pytajmy, co my możemy dla niej uczynić.

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej w klasach 0-3

1 miejsce – Anna Bielawka

2 miejsce – Amelia Janas, Kacper Woźniak, Maja Machowska

3 miejsce – Amelia Kłosowicz, Milena Gancarz, Anna Jucha

Wyróżnienia:

Maja Zioło

Milena Tuchowska

Emilia Ochała

Dominika Kudroń

Gabriela Gomółka

Olga Machowska

24 uczestników konkursu otrzymało dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody pocieszenia. Przewodniczący P. Piotr Waśko w imieniu Rady Rodziców przekazał pieniądze na ufundowanie nagród, za co uczestnicy konkursu serdecznie dziękują.

 

 

 

 

 

 Galeria klas młodszych.

 

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913075

Pogoda