Home Aktualności „Chłopcy z Placu Broni” bez tajemnic.
PDF 

 

19 października z Ligą lektur Szkolnych przywitali się piątoklasiści
z naszej szkoły. Dwadzieścioro dwoje uczniów podążyło za Boką
i Nemeczkiem, by zmierzyć się
z niezapomnianą lekturą Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”.

Czym mama Nemeczka chciała poczęstować przedstawicieli czerwonoskórych? Jak miał na imię Gereb? Jaka fabryka znajdowała się w mieście? Ile sygnałów miało być wygrywanych na trąbce w trakcie bitwy? Z jakiego kraju pochodził handlarz słodyczami? Kto, na polecenie Boki, wykopał rów przed bitwą? Co było napisane na karteczce, którą zostawił Boka w Ogrodzie Botanicznym? Który z bohaterów hodował jedwabniki? Kto po bitwie chciał, aby Feri Acz nadal był przywódcą? Kim był pan Rac?

To tylko niektóre pytania, z którymi przyszło się mierzyć uczniom. Rywalizacja w II rundzie pomiędzy klasą 5A i 5B przypominała tę między czerwonoskórymi a chłopcami z Placu Broni. Tutaj górą okazali się zawodnicy z klasy 5b, którzy zdominowali rywalizację, zajmując dziesięć punktowanych miejsc. W finale najlepszy okazał się Kacper Chudy, któremu z gratulacjami od razu pospieszyli koledzy z klasy.

Wyniki konkursu:
1. Kacper Chudy – V B
2. Igor Szergowicz – V B
3. Mikołaj Wrona – V B

Wyróżnienie: Szymon Dudzik – V B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi i słodyczami. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914730

Pogoda