Home Aktualności „Akademia pana Kleksa” bez tajemnic.
„Akademia pana Kleksa” bez tajemnic. PDF 

 

Liga Lektur Szkolnych, która od dwóch lat gościła w murach naszego gimnazjum, zadebiutowała także w szkole podstawowej. 16 października odbył się pierwszy konkurs, w którym uczniowie klas czwartych zmierzyli się ze słynną „Akademią pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy.

Komu przyśnił się sen o siedmiu szklankach? Ilu Adamów było w Akademii? Jaką moc miał biały sos pana Kleksa? Jakiego koloru był karny krawat? Co Adaś wrzucił do szóstej szklanki w swoim śnie? Jaki smak miała czerwona farba? Ile sióstr miał Mateusz? Co Kleks zwykle jadał na pierwsze śniadanie? Gdzie znajdowała się ulica Dręczycieli? Jak miał na imię buldog z psiego raju? Kim był Alojzy?

To tylko niektóre pytania, na które przyszło odpowiadać uczestnikom zmagań. Do finału, po zaciętej walce, dostały się Natalia Sanocka i Maya Sztaba z klasy IV B oraz Michał Tuleja z klasy 4 A. To właśnie Michał ostatecznie został pierwszym zwycięzcą konkursu w ramach Ligi Lektur Szkolnych dla klas czwartych.

Wyniki konkursu:
1. Michał Tuleja – IV A
2. Natalia Sanocka – IV B
3. Maya Sztaba – IV B

Wyróżnienie: Aurelia Nowak – IV B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi i słodyczami. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912135

Pogoda