Home Aktualności Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu
PDF 

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu

                Dnia 9 listopada 2012r. zuchy z 11 GZ „Laskowe Orzeszki” działającej w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu przygotowały  dla uczniów klas I –  III uroczysty apel  z okazji  94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny  składał się z  wierszy, piosenek, krótkiej inscenizacji,  prezentacji multimedialnej oraz quizu historycznego. Wszystko to  miało przybliżyć  najmłodszym uczniom naszej szkoły okoliczności, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Drugim elementem obchodów był udział zuchów i harcerzy z naszej szkoły w gminnych uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Jedliczu, a zakończyły złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem poległych w obronie naszej Ojczyzny w latach 1914-1920.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913234

Pogoda