Home Aktualności Gdzie jest BoGUSław?
Gdzie jest BoGUSław? PDF 

 

To pytanie zadawali sobie od dłuższego czasu wszyscy uczestnicy projektu realizowanego przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie przy współpracy Polskiego Towarzystwa Statystycznego w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”.

Wszystko wyjaśniło się w piątkowe przedpołudnie – 5 października 2018 r. Śladami zaginionego statystyka podążyły wówczas czteroosobowe zespoły – uczniowie z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami z różnych placówek położonych na terenie województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 „a”- Victoria Gomółka, Ignacy Gęsiak , Kamil Durał pod opieką P. Moniki Paradysz.

W centrum Rzeszowa trwało wielkie poszukiwanie BoGUSława. Zespoły punktualnie
o godzinie 10:00 wystartowały w miasto, by na trasie tegorocznego biegu dotrzeć do 9 punktów kontrolnych, w których rzekomo widziany był zaginiony.

Do odwiedzenia były m.in. Ogrody Bernardyńskie, pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, rzeszowski Rynek oraz dwa oddziały Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (oddział dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnia muzyczna). Tam na uczestników zabawy po „miejskich labiryntach” czekali specjalni Agenci z ciekawymi zadaniami.

Uczniom przyszło się zmierzyć z zadaniami matematycznymi i statystycznymi o różnym stopniu trudności. Były to zagadnienia omawiane podczas warsztatów zrealizowanych w dniach 25-27 września br. Dotyczyły m.in. wymiany walut obcych,  obliczenia kosztów zakupu paliwa na wskazanej trasie, określenia pola powierzchni z wykorzystaniem skali mapy. Uczestnicy projektu musieli wykazać się także wiedzą z zakresu statystyki, tj. policzyć i zinterpretować współczynnik feminizacji, obliczyć przyrost naturalny na 1000 ludności, czy odczytać dane z infografiki.

Imprezie towarzyszyły – wspaniała pogoda, dobre humory i rywalizacja fair play. Wszyscy po raz kolejny przekonaliśmy się, że zgłębianie tajników królowej nauk może być bardzo pożyteczne, praktyczne i przyjemne. Naszym - serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913366

Pogoda