Home Aktualności Próbna ewakuacja.
PDF 

 

Próbna ewakuacja

Bezpieczeństwo uczniów zawsze jest priorytetem, dlatego w naszej szkole co roku odbywa się próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń jest zapoznanie uczniów i pracowników z praktycznym zastosowaniem procedur, aby w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia zapewnić szybką, sprawną i bezpieczną ewakuację.

 W środę 26 września 2018 r. w budynku małej szkoły i w piątek 28 września 2018 r. w budynku dużej szkoły trzykrotnie zabrzmiał sygnał dzwonka. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej, zachowując środki bezpieczeństwa, w ciągu niespełna 3 minut udali się wyznaczonymi drogami ewakuacji na miejsce zbiórki, działając zgodnie z procedurami. Nauczyciele złożyli meldunki o ilości ewakuowanych uczniów wicedyrektorom i dyrektorowi szkoły. Cała akcja przebiegała w spokoju i z dużym zdyscyplinowaniem. Wszyscy jej uczestnicy byli świadomi konieczności przeprowadzania takich prób, by w razie rzeczywistego zagrożenia móc wykorzystać zdobyte doświadczenia.

Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła bardzo dobrze, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914718

Pogoda