Home Aktualności Zuchy na Pikniku Historycznym.
PDF 

 

23 września 2018r. krośnieński hufiec ZHP zainaugurował kolejny rok działalności drużyn harcerskich i zuchowych Piknikiem Historycznym w Jaszczwi. Szesnastoosobowa grupa zuchów z naszej szkoły uczestniczyła w tym wydarzeniu. Gospodarzem spotkania była 19 drużyna ZHP Inviktus im. Józefa Piłsudskiego działająca przy miejscowej szkole podstawowej. Była to nietypowa lekcja historii łącząca obchody stulecia niepodległości Polski i stulecia harcerstwa. Podczas pikniku grupy rekonstrukcyjne zaprezentowały uzbrojenie i metody walki począwszy od czasów Mieszka I po dzień dzisiejszy. Nie zabrakło też koncertów pieśni patriotycznej i konkursów recytatorskich. Uczennica naszej szkoły Anna Bielawka zajęła 3 miejsce w konkursie recytatorskim ,,Kto ty jesteś”. Można było też skorzystać z innych atrakcji, które bardzo podobały się zuchom, była to dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw oraz kiełbaski z grilla i zapiekanki. Zuchy pomimo zmiennej pogody miło i ciekawie spędziły niedzielę.

Jolanta Muzyka

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913291

Pogoda