Home Aktualności 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki.
15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki. PDF 

 

Kropka z książeczki "The dot" stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy. Na całym świecie organizowane są głównie w szkołach, bibliotekach działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony.

14 września zuchy zainicjowały w ,,małej szkole” to święto. Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby uczniów i nauczycieli. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

    Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką.  Uczniowie przygotowywali  plakaty, wykorzystując różne techniki. Z prac uczniów powstała wystawa, która zdobi szkolny korytarz. Dzieci obejrzały bajkę "The dot", poznały jej bohaterkę Washti i dowiedziały się, skąd wziął się pomysł na to święto. Lekcje wychowania fizycznego odbyły się oczywiście z wykorzystaniem piłek, obręczy, hula-hop, czyli przestrzennej kropki. Święto z pewnością wpisze się na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

Jolanta Muzyka

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913378

Pogoda