Home Aktualności Witaj szkoło!
PDF 

 

Witaj szkoło!

"Chyba trudno znaleźć kogoś zadowolonego z końca wakacji. Jednak powrót do szkoły może i powinien być doświadczeniem radosnym; szkoła to nie tylko mury, regulaminy, praca, sprawdziany. To przede wszystkim ludzie, społeczność starszych i młodszych podróżników po nieskończonym świecie wiedzy, idei, odkryć i doświadczeń"

W poniedziałek 3 września 586 uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu oraz 25 dzieci z oddziału „0” wzięło udział w inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019. Ten uroczysty dzień rozpoczął się mszą świętą, następnie wychowawcy zaprosili swoich podopiecznych do sal lekcyjnych na pierwsze zajęcia. W klasach przypomniano o wydarzeniach września 1939 roku oraz powtórzono podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole.

Drugoklasiści w tym dniu wystąpili w szczególnej roli – to im przypadło w udziale powitanie pierwszaków, którzy nieco onieśmieleni rozpoczęli właśnie swoją przygodę ze zreformowaną szkołą ośmioklasową. Program artystyczny wzbogacony o radośnie odśpiewane piosenki umilił wszystkim ten ważny dzień. Na powitanie w szkole nowych uczniów przyjęła zaproszenie Pani Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, która życzyła zebranym samych sukcesów oraz radości z pracy i nauki. Jako Gospodarz Gminy Pani Burmistrz opowiedziała o licznych pracach remontowych, które przeprowadzono w naszej szkole w trakcie wakacji, aby nauka w nadchodzącym nowym roku szkolnym była bezpieczna, komfortowa i przyjemna.

W tym szczególnym dniu z życzliwym słowem do uczniów i pedagogów zwróciła się Pani dyrektor Jolanta Smarzowska - Niech wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach będą źródłem satysfakcji i motywują Was do dalszych działań. Z kolei nauczycielom składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń.

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910033

Pogoda