Home Aktualności Aktywna tablica.
PDF 

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Aktywna Tablica". Dzięki temu otrzymała interaktywny ekran dotykowy. Jego wykorzystanie w bieżącej pracy na lekcjach pozwala na doskonalenie procesu edukacyjnego i większe zaangażowanie uczniów w proces nauczania. Służy również do rozwoju kompetencji nauczycielskich w zakresie celowego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

6 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyły się dwie lekcje otwarte, w czasie których można było obejrzeć zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem TIK. Uczniowie brali udział w interaktywnych zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem aplikacji Superkid, LearningApps. Rozwiązywali przygotowane przez nauczyciela zadania, oglądali prezentacje i filmiki, utrwalali zasady ortograficzne, wiadomości z przyrody, ćwiczyli czytanie, piosenki. Korzystali z multibooka, elektronicznej wersji podręcznika przeznaczonego do wyświetlania na ekranie lub tablicy interaktywnej, wzbogacona o elementy multimedialne oraz ćwiczenia interaktywne.

Przy bardzo chętnie wykonywanych ćwiczeniach uczniowie bardzo dobrze się bawili i pomagali sobie wzajemnie. Poszerzali swoją wiedzę i umiejętności.

Jolanta Muzyka

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927425

Pogoda