Home Aktualności Rusza projekt Mądrzy Cyfrowi.
PDF 

Projekt "Mądrzy Cyfrowi" z naszym udziałem

Po raz pierwszy w Polsce rusza projekt Mądrzy Cyfrowi -program dla nastolatków, który obejmie całą Polskę i będzie polegał na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez Fundację "ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org., a także partnerów medialnych: Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Grup Superbelfrzy oraz Budząca się Szkoła, a także pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej.

W formie pilotażowej projekt ruszy w jedlickiej placówce latem 2018 r.,  a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju.

W ramach akcji "lato i zima w mieście" nasza szkoła w okresie wakacyjnym zorganizuje dla uczniów w wieku 12-13 lat zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe oraz odpowiedzialne postawy społeczne. Warsztaty poprowadzą nauczyciele naszej szkoły, którzy w dniach 3-4 czerwca br. w ramach uroczystej inauguracji projektu wzięli udział w konferencji szkoleniowej w Warszawie.

W czasie warsztatów nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Przy zastosowaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób będzie trenować praktykowanie  wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna, które zgodnie z założeniami projektu musząiść w parze z kompetencjami cyfrowymi. Swoją przygodę z projektem uczniowie będą kontynuować do listopada br.

Ogłaszając program, Jacquelline Fuller, prezes Google.org podkreśliła:  Każdego dnia widzimy rosnącą potrzebę zapewnienia, by każdy miał równy dostęp do szans i możliwości, jakie zapewnia internet. Dlatego Google inwestuje w Polsce w programy i inicjatywy, które pomagają w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i odpowiedzialnym korzystaniu z możliwości nowych technologii.

Jak dodała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji "ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom", głównego organizatora programu: - Powinniśmy dążyć do harmonii pomiędzy sferą używanych przez nas narzędzi cyfrowych a sferą praktykowanych przez nas wartości. Wtedy postęp technologiczny będzie oznaczał zmiany na lepsze.

 

 

Nabór na zajęcia wakacyjne już wkrótce. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie madrzycyfrowi.pl.

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913366

Pogoda