Home Aktualności Z wizytą w Kamiannej i Krynicy Zdrój.
PDF 

         W dniu 5 czerwca 2018 r. uczniowie klas II a i III c wraz z opiekunami Mariolą Mijal , Izabelą Jamrozy i Joanną Słowik uczestniczyli w wycieczce do Kamiannej i Krynicy – Zdrój.

         W Kamiannej dzieci z przewodnikiem przeszły ścieżką edukacyjną pasiekę „Barć”. Obejrzały skansen uli, zabytkowy kościółek ( dawną cerkiew prawosławną ), zwiedziły Dom Pszczelarza , a w nim Muzeum Pszczelarstwa. Przewodnik opowiedział dzieciom o historii bartnictwa i pszczelarstwa oraz życiu pszczelich rodzin. Zwiedzanie zakończyło się degustacją naturalnego miodu i samodzielnym wykonaniem dla siebie woskowej świeczki. Dzieci nie zapomniały również o pamiątkach.

         W Krynicy – Zdrój atrakcją był wjazd kolejką szynową na Górę Parkową. Tam czekały na nie   wspaniałe Rajskie Ślizgawki . Dzieci przespacerowały się też krynickim deptakiem, obejrzały domy zdrojowe, Pijalnię Główną ( z ujęciem wody – zdroju głównego ), piękne fontanny. Zasmakowały również krynickich lodów.

         Wycieczka była udana, pogoda słoneczna nas nie opuszczała. Dzieci choć zmęczone , ale zadowolone wróciły bezpiecznie do Jedlicza.

Izabela Jamrozy

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910092

Pogoda