Home Aktualności Obóz językowy w Leśnym Skarbcu Janowa Lubelskiego.
PDF 

 

O tym, że najefektywniejszą metodą poznawania otaczającego świata i zdobywania wiedzy jest aktywne doświadczenie, przekonało się 46 uczniów klas IV a i b, którzy w dniach 7-11 maja br. pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w niecodziennym przedsięwzięciu. Planowany już od wczesnej jesieni i z niecierpliwością oczekiwany przez dzieci obóz językowy w ośrodku wypoczynkowym Almatur w Janowie Lubelskim zadowolił najbardziej wymagających miłośników przygody.

Czwartoklasiści dzień rozpoczynali od trzygodzinnych zajęć języka angielskiego prowadzonych w grupach przez wykwalifikowanych lektorów, podczas których doskonalili kompetencje językowe, zwłaszcza umiejętność komunikacji. Lekcje odbywające się na świeżym powietrzu wyróżniało wiele zalet, w tym możliwość spędzania przerw na zabawach ruchowych wśród strzelistych sosen, na huśtawkach czy boisku sportowym.

Natomiast popołudnia zarezerwowano na podejmowanie prawdziwych wyzwań pod czujnym okiem instruktorów. Były to sprawdziany siły charakteru oraz możliwości pokonywania swoich barier i przekraczania granic. Czołową atrakcją w dziecięcym rankingu okazał się Off road, czyli ekstremalna przejażdżka samochodami terenowymi poprzez strome leśne ścieżki, a nawet potoki. Popularnością cieszyła się również gra terenowa paintball oraz wycieczka niezwykłymi czteroosobowymi rowerami Pendzokami. Były także basen oraz wizyta w parku linowym dla wielbicieli leśnej wspinaczki.

Integralnym komponentem całego pobytu okazały się codzienne piesze wycieczki w głąb Puszczy Solskiej, na które często uczniowie wyjeżdżali kolejką turystyczną. I tak zwiedzili ostoję koników biłgorajskich- potomków dawnego tarpana, znajdujący się na liście UNESCO zabytkowy, drewniany kościółek w Momotach Górnych, Porytowe Wzgórze - miejsce wielkiej bitwy partyzanckiej z okresu II wojny światowej, bór jodłowy oraz zobaczyli imponujące pomnikowe dęby. Wędrowali wzdłuż malowniczej rzeki Trzebensz, oglądając żeremie i tamy bobrowe, zwiedzili uroczysko Kruczek, kapliczkę świętego Antoniego, leśną drogę krzyżową oraz szereg kapliczek upamiętniających walki partyzanckie w Lasach Janowskich.

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej młodzi odkrywcy obejrzeli wystawę przyrodniczą, wzbogacili wiedzę z zakresu znaczenia i funkcji lasów oraz ich fauny i flory, spacerowali także wokół pobliskiego zalewu i przemierzali piaszczystą plażę.

Uczestnicy odwiedzili również jeszcze lekko uśpiony przed napływem turystów Janów Lubelski i barkowy kościół związany z objawieniami Maryjnymi.

Wieczory miały charakter bardziej rekreacyjny. Po dniach spędzanych bardzo intensywnie odpoczywali przy ognisku, konkursie karaoke i bawili się             na dyskotece.

Z całą pewnością wyprawa okazał się niezapomnianą przygodą o walorach edukacyjnych i wychowawczych, która na długo zostanie w pamięci małych podróżników.

Wychowawcy klas IVa /b oraz nauczyciele

Bożena Łańczak

Dagmara Słabniak

Małgorzata Ginalska

Iwona Dobosz

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913059

Pogoda