Home Aktualności Nasze Kilometry Dobra!
PDF 

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła   do 5 edycji akcji charytatywnej Kilometry Dobra, która ruszyła 1 marca br. i potrwa do 3 czerwca. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. Pieniądze są zbierane na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, pomoc niepełnosprawnym i ochronę zdrowia.

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki.

Akcję wspierają znani i lubiani ambasadorzy m.in.  Robert Lewandowski, Cezary Żak, zespół Perfect, IRA, Bracia Golec, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek, Omena Mensah, Artur Barciś, Krzysztof Ibisz, Jacek Krzynówek czy Ewa Bem.

Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę monet w dniach 10-11 kwietnia br. Podsumowanie akcji nastąpiło 13 kwietnia z udziałem wolontariuszy Fundacji Wielkie Serce. Zebrane monety, w kwocie 385,94 zł utworzyły nasze kilometry dobra, które z wielkim entuzjazmem ułożyli najmłodsi uczniowie i tym samym stali się uczestnikami próby pobicia rekordu Guinessa, a co więcej odczuli moc radości pomagania…

Opiekunowie SU

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927409

Pogoda