Home Aktualności Klasy trzecie w teatrze.
PDF 

 

Dnia 11.04.2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b pojechali do RCKP w Krośnie na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. 

 Wawelski Smok oraz jego przyjaciele zabrali dzieci w tajemniczą wyprawę, pełną przygód i niebezpieczeństw. Bajka w zabawny sposób przybliżała uczniom znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć. Pokazała także, że tylko licząc na przyjaciół, kierując się dobrym sercem i pomagając sobie wzajemnie pokonać można największe przeszkody. 

Po spektaklu udaliśmy się na niedługi spacer do Muzeum Misyjnego  Sióstr Klawerianek, gdzie z zaciekawieniem oglądaliśmy wspaniałą ekspozycję  ze wszystkich kontynentów, na których zgromadzenie sióstr prowadzi misje. Zachwyt wzbudzały stroje,  przedmioty użytku codziennego wykonane z traw, liści palmowych, rafii, tykwy, z drewna  czy ze skóry. Bogatą kolekcję biżuterii oraz instrumentów muzycznych. 

Podziwialiśmy bogatą kolekcję biżuterii oraz instrumentów muzycznych, kolorowe batiki i tradycyjne stroje z Indii, z Wietnamu czy z Wysp Tonga.

Przygody wspaniałych bohaterów i ciekawa egzotyczna ekspozycja na długo pozostaną w pamięci dzieci.

 

Jadwiga Karamus

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Statystyki

Odsłon : 1919081

Pogoda