Home Aktualności IX Wiosenny Turniej Wiedzy.
PDF 

 

23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu odbył się IX Wiosenny Turniej Wiedzy, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze.

Kolejny raz do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca.

Wiosenny Turniej Wiedzy stał się wizytówką Szkoły Podstawowej w Jedliczu. Jego atrakcyjna forma pozwala kształcić umiejętność współpracy w grupie, uczniowie czują współodpowiedzialność za losy drużyny. Każda z grup musi przemyśleć strategię, wybrać najlepsze rozwiązanie, mierząc się z problemem. Wiedza, umiejętności, błyskotliwość, refleks – to wszystko jest niezbędne, by odnieść sukces w turnieju. Jednak jego celem jest nie tylko wyłonienie zwycięskiej drużyny. Uczestnicy mogą przełamać bariery stresu, zintegrować się z rówieśnikami z innych szkół. Nie należy zapominać o tym, że także nauczyciele, którzy przybywają na turniej w roli opiekunów, mogą – przyglądając się rywalizacji – w miłej atmosferze wymienić się zawodowymi doświadczeniami.

Mimo że turniej obfituje w szereg naprawdę trudnych zadań, uczniowie udowodnili, że nie straszna im żadna dziedzina. Młodzież potrafiła wykazać się wyobraźnią, przełamywała schematy myślowe. Wiedza i umiejętności uczestników wykraczały poza ramy wiedzy szkolnej.

Na imprezę przyjął zaproszenie PanRyszard Zagórski, zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze, który obserwował rywalizację drużyn. Podsumowania turnieju dokonała Pani Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze, a przewodniczący Rady Rodziców, Pan Piotr Waśko,wręczył nagrody, dyplomy i puchary.

Na wyróżnienie zasługuje profesjonalny sposób przeprowadzenia turnieju. Pani Dagmara Słabniakzadbała o wysoki poziom rywalizacji a w przygotowaniu zadań wsparli ją następujący nauczyciele: Pani Monika Paradysz, Pani Matylda Drzymała, Pan Adam Jasłowski oraz Pan Michał Stój.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji miło spędzili czas, atrakcyjna forma turnieju pozwoliła się rozluźnić, nikogo nie opuszczał dobry nastrój i chyba to jest najważniejsze. Dodatkowo w nagrodę za aktywny udział w turnieju uczniowie pojadą do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie na warsztaty edukacyjne. Wspólne zajęcia prowadzone w profesjonalnych pracowniach, z użyciem specjalistycznego sprzętu, z pewnością będą ciekawą inspiracją do własnych twórczych poszukiwań.

Po zakończonych zmaganiach i podliczeniu punktów, w zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się następujące drużyny:

I miejsce:Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaszczwi

II miejsce:Szkoła Podstawowa w Piotrówce

III miejsce:Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Składamy podziękowania Pani Jolancie Urbanik Burmistrzowi Gminy Jedlicze, Pani Irenie Konopce Prezesowi GS w Jedliczu, Państwu Lucynie i Grzegorzowi Nowakom, Pani Barbarze Luli, BIMAX PRINT SP. Z O.O.,EcoLine, wydawnictwom WSIP oraz GWO a także Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jedliczu za pomoc w zorganizowaniu konkursów.

 

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913061

Pogoda