Home Aktualności Z kopyta kulig rwie…
PDF 

 

 28 lutego 44 uczniów klasy IV a i b udało się na kulig do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Zimowa aura rosnąca w siłę, mimo doganiającej ją wiosny, nie zraziła małych turystów nawet szczypiącą w policzki mroźną temperaturą. Zaopatrzeni w grube kurtki, szaliki, rękawiczki, czapki i solidne buty śmiało wyruszyli na spotkanie przygody.

Przywitały ich malownicze okolice obficie przyprószone śnieżnym puchem. To tutaj znajduje się urządzony w rustykalnym stylu ośrodek oferujący bogatą gamę atrakcji turystycznych.

Na początku czwartoklasiści mieli okazję spędzić czas na terenie stadniny, w bazie rekreacyjnej wyposażonej w stół do bilarda, tenisa czy piłkarzyki, skąd dodatkowo mogli obserwować konie na wybiegu. Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na główną atrakcję wycieczki…

Kiedy donośny dźwięk dzwoneczków obwieścił przybycie zaprzęgów konnych gotowych do zimowej sanny, wszyscy śmiało wskoczyli na sanie i otuleni w ciepłe koce wyruszyli w krótką, ale ekscytującą zimową podróż. Nie obyło się również bez radosnej zabawy na świeżym powietrzu.

Na koniec udali się do karczmy Janczar, gdzie czekały na nich tradycyjne ruskie pierogi i gorąca herbata.

Z pewnością będą miło wspominać pożegnanie tegorocznej, stanowczo dłużącej się zimy, tym bardziej, że dla większości było to pierwsze takie zimowe doświadczenie.

Wychowawcy

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909253

Pogoda