Home Aktualności Wizyta wolontariuszy z Euroweek "Szkoły liderów" w Szkole w Jedliczu.
PDF 

 

 

 

W dniach od 19 do 24 lutego na zaproszenie p. Marty Sanockiej i p. Aleksandry Twaróg- Paluch, naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście- Joe z Ugandy oraz Pipit z Indonezji- wolontariusze, którzy przyjechali do nas w ramach współpracy szkoły z Europejskim Forum Młodzieżowym, od lat zajmującym się wymianą wolontariuszy z całego  świata, organizowaniem obozów szkoleniowych Euroweek "Szkoła liderów" oraz wizyt wolontariuszy w szkołach na terenie całej Polski.

 

Nasz zwyczajny, szkolny tydzień zamienił się w 5-dniowy międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością mogliśmy się chwalić i cieszyć.
Spotkanie z Joe i Pipit nauczyło nas tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, obudziło w nas ciekawość i chęć poznawania świata, innych ras i kultur.

 

Wolontariusze bardzo chętnie integrowali się z naszymi uczniami, a uczniowie pokonywali swoje ograniczenia, bariery językowe, nieśmiałość, by tylko osobiście móc porozmawiać z naszymi gośćmi.  Wizyta ta miała na celu uświadomienie dzieciom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala nam się dowiedzieć więcej o ludziach, którzy na co dzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach.  Nasi goście organizowali dla naszych uczniów gry i zabawy integracyjne. 

 

Wolontariusze  przedstawiali nam również ciekawe prezentacje swoich krajów.  Uczyli nas zwrotów we własnych językach narodowych, czyli w języku indonezyjskim i Swahili, po angielsku opowiadali o ciekawostkach historycznych, geograficznych, kulturowych, edukacji czy tradycyjnych specjałach kulinarnych.  Pokazywali tradycyjne stroje i  muzykę oraz uczyli piosenek, zarażając nas uśmiechem, otwartością i radością z możliwości wspólnego spędzenia czasu.

 

Atrakcją pobytu, był wspólny wyjazd na lodowisko oraz kulig w Pstrągowej. Na początku wszyscy uczestnicy udali się na krytą halę lodową, w której to po wypożyczeniu łyżew doskonalili swoje umiejętności na profesjonalnej tafli lodowej. Po ślizgawce przejechali autokarem do Pstrągowej, gdzie czekały na nich zaprzęgi koni gotowych do zimowej sanny. Uczniowie, przemierzając w saniach malownicze tereny, mogli podziwiać piękno zimowego krajobrazu i wymieniać swoje poglądy z naszymi zagranicznymi gośćmi, doskonaląc umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Nie obyło się również bez bitwy na śnieżki, zjazdów na sankach i radosnej zabawy na świeżym powietrzu . Zadowoleni i zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną, wspominając najlepsze momenty wizyty szkolnej, żegnając gości.

 

Na zakończenie podziękowaliśmy wolontariuszom drobnymi upominkami wykonanymi przez Katarzynę Dubis.   A pożegnanie z naszymi przemiłymi gośćmi nie obyło się też bez chwil pełnych wzruszeń.....

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918958

Pogoda