Home Aktualności Klasy trzecie w 90 minut dookoła świata.
PDF 

 

„W 80 dni dookoła świata”  to tytuł widowiska tanecznego na podstawie książki Juliusza Verne’a , które  w piątek obejrzeli uczniowie klas trzecich. Spektakl został  przygotowany  na 25- lecie dziecięco – młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS , działającego w krośnieńskim RCKP. W barwnym widowisku wzięło  udział 160 tancerzy,  czyli prawie cały skład zespołu w  trzech grupach  wiekowych.  Widowisko powstało w niespełna trzy miesiące przy ogromnym zaangażowaniem wykonawców i twórców.

Wraz z londyńskim dżentelmenem, panem Foggiem i jego służącym – Passepartout  przenosimy się w kolejne części świata, oglądając układy taneczne do muzyki z różnych krajów i kontynentów.

Oglądając spektakl i obserwując kolejne taneczne przygody ekipy, dzieciaki mogły  zorientować się  na podstawie kolejnych pojawiających się obrazów i opowieści narratora, gdzie  obecnie znajdują się bohaterowie.  Wszystkich z nas na pewno zachwyciła  gra aktorska, choreografia , muzyka  oraz scenografia i niezwykle kolorowe kostiumy wykonawców.

Jadwiga Karamus

Renata Woltmann

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909264

Pogoda