Home Owocowe Żarłoki Zdrowo jem-wiecej wiem, o projekcie
PDF 

 

„ZDROWO JEM – WIĘCEJ WIEM”

O PROJEKCIE

Grupa 16 uczniów klas II i III naszej szkoły przystąpiła do VIII edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ZDROWO JEM – WIĘCEJ WIEM”, realizowanego przez Bank Ochrony Środowiska, pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy pracy w grupie, ale przede wszystkim, jego zadaniem jest zmienić nawyki żywieniowe, nauczycieli, dzieci i ich rodziców, skłonić do zmiany stylu życia oraz uświadomić jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa.

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Edyta Tuleja

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Pogoda