Home Aktualności Spektakl pt. „Magia teatru” w RCKP w Krośnie.
PDF 

 

         23 października 2017 roku 51 uczniów z klasy 5b, 6a i 6b obejrzało spektakl pt. „Magia teatru” w wykonaniu aktorów Teatru Artenes z Wrocławia.

         Bohater spektaklu, Neyo, w trakcie swojej ucieczki przed agentkami ciemnych mocy, wypadł z Matrixa (rzeczywistości filmowej) na scenę. Przejście między światami i kontakt z deskami sceny był twardy i bolesny, co wywołało  zdziwienie uciekiniera. Sytuację starał się mu wyjaśnić Morfeusz – przewodnik, tłumacząc, że właśnie trafił do realnego świata, z którego też przecież w jakimś sensie pochodzi. Aby pomóc bohaterowi to zrozumieć, Morfeusz przeprowadził go (a z nim widza) przez świat teatru, prezentując mu jego charakterystyczne cechy, w tym również nazewnictwo i przeróżne ciekawostki (m.in.zwyczaje, przesądy czy łamanki językowe).

         Spektakl miał na celu zapoznać  młodego odbiorcy ze słownictwem i podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem. Przystępność zaprezentowanej wiedzy gwarantowała forma przygodowa prowadzenia akcji i angażowanie widowni w przebieg intrygi, a także wykorzystanie współczesnych odniesień, czytelnych nawet dla odbiorcy nie mającego szerszego kontaktu z teatrem. Ze względu na specyfikę tematu i inspiracji twórców, w spektaklu wykorzystano również szereg technicznych efektów multimedialnych.      Podczas spektaklu nasi uczniowie nie tylko  zdobywali wiedzę o magicznym świecie teatru, ale i dobrze się bawili. 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914719

Pogoda