Home Aktualności Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem.
PDF 

 

   20 października 2017 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Akcja przeprowadzona przez Szkolne Koło PCK składała się z dwóch etapów. Najpierw gimnazjaliści –członkowie SK PCK w ramach akcji : „Podziel się posiłkiem” udali się do swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-3 szkoły podstawowej z drobnym poczęstunkiem. Młodsi uczniowie zostali obdarowani owocami oraz samodzielnie upieczonymi babeczkami. Radość dzieci była duża, a w ramach podziękowania wolontariusze wysłuchali piosenki z akompaniamentem drobnych instrumentów.

    W drugim etapie przedsięwzięcia wzięli udział uczniowie klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych. Członkowie SK PCK przygotowali referaty oraz prezentacje multimedialne przybliżające początki powstania, cele i zadania obchodzonego święta. Słuchacze dowiedzieli się, co to są banki żywności, jakie są statystyki głodu w Polsce i na świecie oraz jak przeciwdziałać marnowaniu jedzenia.   

 Na koniec uczestnicy spotkania wzięli udział w quizie przygotowanym przez uczennice kl. II a. Ponadto w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem odbyła się w całej szkole  zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranych produktów zostały przygotowane paczki żywnościowe dla uczniów naszej szkoły, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Opiekunowie: Renata Grzebyk i Renata Makoś

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910063

Pogoda