Home Świetlica szkolna Światowy Dzień Uśmiechu.
PDF 

 

Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu.
Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu.
W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem w świetlicy był 6 października.

Podczas zajęć dzieci wykonały własny „szeroki uśmiech”. Kolejnym punktem tego radosnego dnia była wycieczka po szkole, która miała na celu przekazanie uśmiechu pracownikom oraz podopiecznym naszej placówki. Dziewczynki szeroko się uśmiechały i rozdawały przygotowane wcześniej emblematy uśmiechniętej buźki.

Nasi uczniowie swoim gestem chcieli pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.

Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”

Edyta Tuleja

Solińska Beata

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909206

Pogoda