Home Aktualności Pierwsze podróże czwartoklasistów.
PDF 

 

W październikowy poranek 52 młodych miłośników turystyki z klasy IVa i IVb, mimo chimerycznej jesiennej aury, udali się na pierwszą integracyjną wyprawę. Rozpoczęli ją niedługim lecz rześkim spacerem przez znany geologiczny rezerwat Prządki, mijając liczne ostańce- fantazyjnie ukształtowane skały owiane romantyczną legendą o trzech córkach. Jak się później okazało, spacer skutecznie wyostrzył apetyty na śniadanie.  

Następnie uczniowie ruszyli w kierunku kolejnej turystycznej atrakcji- farmy alpaków. Te sprowadzone tutaj z daleka, bo aż z  Chile zwierzęta bez obaw podchodziły do dzieci, a nawet pozwalały się nakarmić.

Kolejno udali się do Zamku Kamieniec- najstarszej warowni na Podkarpaciu, znanej głównie z fredrowskiej „Zemsty”. Tutaj na przedzamczu  samodzielnie upiekli kiełbaski na ognisku, a co więcej, udało im się zdążyć przed deszczem, który zaczął kropić z gęsto kłębiących się na niebie chmur.

W zamku czekała na nich jeszcze jedna atrakcja tj. interaktywne warsztaty tworzenia ceramiki metodą wałeczkową, wygniatania oraz plastrową. Zajęcia miały na celu rozwój twórczego myślenia oraz wykształcenie potrzeby pracy zespołowej. Wykonane pod okiem instruktorów prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym i dostarczone uczestnikom w późniejszym terminie. Otrzymane pamiątki pobytu w ruinach zamku uczniowie będą mogli ozdobić techniką malarską.

Po zakończeniu warsztatów przywitał ich teraz już rzęsisty deszcz, który na próżno zaklinali kolorowymi pelerynami… Na zakończenie dzielnie wysłuchali jeszcze historii zamku i zobaczyli zbiory muzealne. Największe zainteresowanie wzbudziła sala tortur, gdzie mieli możliwość „wypróbować na własnej skórze” niektóre eksponaty.

Z pewnością zapamiętają tę wielowątkową lekcję przyrody, historii i sztuki w plenerze.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912172

Pogoda