Home Aktualności Drużyna z Jedlicza na podium w grze miejskiej „Śladami BoGUSława”.
PDF 

 

W ostatni piątek września grupa gimnazjalistów Sylwia, Mateusz i Michał dzielnie walczyła o miejsce na podium, uczestnicząc w II edycji gry miejskiej „Śladami BoGUSława”.

Organizator - Urząd Statystyczny w Rzeszowie zadbał o atrakcyjność i wysoki poziom przedsięwzięcia. Tutaj miał miejsce początek zmagań. Trzyosobowe zespoły gimnazjalistów wraz ze swoim opiekunem, wyposażone w mapę miasta z zaznaczonymi punktami gry, rozpoczęły walkę o zwycięstwo. Młodzież podążyła śladami matematycznych łamigłówek do miejsc, w których widziano BoGUSława. Każda drużyna miała do pokonania  trasę z dziesięcioma punktami, w których czekali Agenci z  zadaniami do rozwiązania. Wyzwania, z jakimi przyszło się zmierzyć startującym drużynom, były różne. Wymagały one nie tylko umiejętności sprawnego liczenia i stosowania matematycznej oraz statystycznej wiedzy w praktyce, ale również spostrzegawczości i umiejętności działania w zespole pod presją upływającego czasu. Taktyka, jaką  przyjęła nasza drużyna, pozwoliła nam  na sprawne wykonywanie  zadań w krótkim czasie. Konieczna była także wysoka sprawność fizyczna. Szybkie pokonywanie poszczególnych punktów trasy przez jedlickich gimnazjalistów było ogromnym wyzwaniem dla opiekuna. W niespełna 45 minut nasza drużyna odwiedziła wszystkie punkty na mapie, rozwiązała otrzymane od Agenta zadania, wróciła na metę do Urzędu Statystycznego, gdzie do komputera wprowadziła rozwiązania, które utworzyły kod. Poprawne rozwiązania gwarantowały otwarcie pliku. Zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje. W odstępach niespełna minuty drużyny zwycięskie meldowały zakończenie pracy.

Było warto, gdyż dzięki  wysokiej motywacji do działania  i zgraniu zespoły, nasza drużyna zajęła III miejsce. Gimnazjaliści otrzymali nagrody rzeczowe. Zadowoleni, choć zmęczeni z powodu  ogromnego wysiłku fizycznego, mogli cieszyć się z odniesionego sukcesu.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję za pozytywną dawkę emocji!!!

Beata Świątek

opiekun drużyny

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913139

Pogoda