Home Samorząd Uczniowski Święto demokracji pod krawatem.
PDF

 

Święto demokracji pod krawatem

O tym, że dzieci i młodzież są kreatywni  i nie brak im ciekawych  pomysłów na rozproszenie szkolnej nudy, mogli przekonać się wszyscy, którzy śledzili emocjonujący przebieg tegorocznej kampanii wyborczych kandydatów na Przewodniczących małego i dużego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu z oddziałami gimnazjalnymi.

O przywództwo w małym samorządzie ubiegało się aż 11-stu uczniów z klas 5, 6 i 7:  Aleksandra Wiśniowska, Oktawia Schneider, Sandra Chochołek, Adrian Majchrowicz, Aleksandra Madej, Wiktoria Sanocka, Izabela Bolanowska, Victoria Gomółka, Weronika Wiśniowska, Natalia Drozdowicz oraz  Anna Klatka. Natomiast do biegu  o tytuł lidera oddziałów gimnazjalnych stanęły  Katarzyna Dubis oraz Martyna Szot.

Uczniowie podjęli wyzwanie z pomysłem i  skrupulatnością,  przygotowując  swoje obietnice  wyborcze. Kolorowe plakaty i ulotki prezentujące sylwetki  kandydatów oraz  ich programy cieszyły się dużym zainteresowaniem kolegów i koleżanek, którzy chętnie zapoznawali się z ofertą swoich faworytek. Nie obyło się również bez przysłowiowej „kiełbasy wyborczej”.

Dzień wyborów zaplanowano na 28 września, a jego tegoroczna oprawa była szczególnie uroczysta, ponieważ wyborców zdobiły kolorowe krawaty, często wzbogacone w różnorodne desenie, tradycyjny już w jedlickiej szkole atrybut zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Specjalnie powołane komisje uczniowskie pojawiły się w każdej klasie. Ich członkowie  rozdawali karty wyborcze, udzielali  niezbędnych informacji i cierpliwie czekali na decyzje wyborców.  Na koniec komisje przystąpiły do liczenia głosów i sporządzenia protokołów wyborczych, które pokazały, że wszyscy kandydaci mieli swoje grono sympatyków. Finalnie na czele małego samorządu stanie Izabela Bolanowska z klasy VII a, natomiast przywództwo w dużym obejmie Martyna Szot z klasy 3b.

Serdecznie gratulujemy zarówno zwyciężczyniom jak i wszystkim uczniom startującym w „wyborczym konkursie”, doceniając ich odwagę i zaangażowanie. To oni utworzą trzon nowych zarządów Samorządu Uczniowskiego, przed którym wciągająca przygoda z demokracją.

Pierwsze powyborcze spotkanie, podczas którego nowe zarządy spotkają się z Dyrektorem szkoły, zaopiniują dokumenty regulujące funkcjonowanie szkoły, wybiorą swoje sekcje i opracują plan pracy na bieżący rok szkolny już niebawem.

Dzieciom i młodzieży życzymy  wielu ciekawych inicjatyw i sukcesów w ich wdrażaniu. Szczególnie pomocne w realizacji całego  przedsięwzięcia okazały się materiały merytoryczne nadesłane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  w ramach  ogólnopolskiej akcji Samorządy maja głos, w której jedlicka placówka uczestniczy już po raz szósty.

Opiekunowie SU

Bożena Łańczak
Elżbieta Pitrus

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914729

Pogoda