Home Aktualności Zdrowo jem, więcej wiem.
PDF 

Uczniowie klasy II d Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu pod opieką wychowawcy   p. Edyty Tulei, przez cały rok szkolny 2016/2017 uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”, realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie dzieciom i rodzicom związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich działaniach. Po każdym etapie przygotowywali ulotki, wystawy, przedstawienia propagujące zdobytą wiedzę wśród kolegów i koleżanek. W miarę realizacji kolejnych zadań wiedza uczniów się pogłębiała, zaczęli zwracać baczniejszą uwagę na to, co jedzą i ile czasu poświęcają na aktywność ruchową.

Jest mi miło poinformować, że „Fit-klasa” w klasyfikacji końcowej zajęła 10 miejsce na ponad tysiąc szkół i tym samym zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Udział w konkursie sprawił, że uczniowie baczniej przyjrzeli się stylowi życia swojej rodziny. Zrozumieli, że można jeść zdrowo i kolorowo, a także smacznie.

BYŁO SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO!

Edyta Tuleja

 

A tutaj prezentujemy Pisemko Klasy II D, które powstało w związku
z projektem
zobacz;

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912172

Pogoda