Home Aktualności Piknik Rodzinny 2017.
PDF 

VIII Piknik Rodzinny

3 czerwca 2017 r. przy Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VIII Piknik Rodzinny tradycyjnie już zorganizowany przez Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Imprezę otworzyła Pani Bożena Baran - dyrektor ZSP i powitała wszystkich przybyłych gości, w tym Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Piotra Woźniaka oraz Radną Panią Krystynę Marć Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji. Zaproszenie również przyjął Starosta Krośnieński Jan Juszczak. Przedsięwzięcie ma charakter rekreacyjny
i promocyjny. Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym można było w bardzo miły sposób spędzić czas. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, na której przejazdy dla wszystkich najmłodszych ufundowała Rada Rodziców SP z okazji Dnia Dziecka. Były także kule wodne i przejazdy kucykiem. Atrakcją dla najmłodszych okazało się malowanie twarzy. Można było obejrzeć wystawę pszczelarstwa i degustować różne rodzaje miodu. Zainteresowani sztukami walki z ciekawością oglądali efektowny pokaz karate. Duży aplauz wzbudziły popisy wokalne w języku angielskim uczniów naszej szkoły oraz atrakcyjny występ taneczny – uczeń klasy 1c Gimnazjum Cezary Kijowski wraz
z partnerką zademonstrowali tańce latynoamerykańskie i standardowe. Gromkie brawa zebrały występy taneczne grup: „Roztańczona paczka” i „Biedroneczki”– działające przy GOK-u w Jedliczu oraz pokazy gimnastyczne uczniów ZSP. W sali gimnastycznej zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów  oraz warsztaty malowania na szkle. Każdy zainteresowany pod kierunkiem plastyka mógł stworzyć  własny obraz i zabrać go na pamiątkę do domu. Były też stoiska poświęcone realizacji projektów „Eko-tydzień -  myślę
eko- logicznie”  oraz „Twoje dane – Twoja sprawa” i stoisko
z ciekawostkami bibliotecznymi.  Zaciekawienie wzbudził symulator jazdy obsługiwany przez studentów i pracowników PWSZ w Krośnie, którzy niedawno brali udział jako jedna z pięciu polskich drużyn
w europejskiej edycji światowego konkursu „Shell Eco- maraton”
w Londynie z samodzielnie wykonanym bolidem.Odbył się także pokaz pielęgniarstwa  - studentki PWSZ  pod czujnym okiem opiekunki  mierzyły ciśnienie oraz instruowały zainteresowanych, jak unikać  chorób cywilizacyjnych. Można było także pokonać tor przeszkód w alkogoglach. W miasteczku ruchu drogowego przeprowadzony został turniej rowerowy, który patronatem objął Burmistrz Gminy Jedlicze. Pani Jolanta Urbanik uroczyście wręczyła nagrody zwycięzcom oraz gratulowała znajomości przepisów
i sprawności fizycznej. Fani piłki nożnej rozegrali mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowały ze sobą drużyny rodziców , uczniów i absolwentów. W tym roku nasz szkolny piknik odwiedzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego - przy użyciu profesjonalnego sprzętu zademonstrowali, jak w sytuacji zagrożenia uwolnić człowieka
z samochodu po wypadku drogowym. Każdy zainteresowany mógł obejrzeć z bliska wyposażenie wozu strażackiego,  a także motocykle policyjne, na których przybyli zaproszeni  funkcjonariusze policji. Na zakończenie programu Uczniowie SP i Gimnazjum wystąpili
w efektownym spektaklu profilaktycznym  pt. „Misja specjalna”, którego bohaterowie z dużym powodzeniem walczyli z nałogami. Bogata scenografia, pomysłowe dekoracje i stroje, a przede wszystkim umiejętności aktorskie przyczyniły się do tego, że występ nagrodzono gromkimi brawami.

Rada Rodziców niezawodnie przygotowała atrakcje kulinarne – wspaniałe ciasta domowego wypieku, kiełbaski z grilla i zapiekanki. Szczególnym specjałem był bogracz przygotowany przez
Panią Jolantę Smarzowską. Duże zaangażowanie rodziców
i nauczycieli sprawiło, że impreza prezentowała wysoki poziom, stąd znalazła wielu amatorów, którzy opuszczali ją z zadowoleniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
w przygotowanie oraz organizację VIII Pikniku Rodzinnego
i zapraszamy już za rok.

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912792

Pogoda