Home Aktualności „Brązowe” Siatkarki z SP w Jedliczu w Finale Wojewódzkim IMS.
PDF 

 

W dniu 22 maja 2017 w szkole nr 6 w Mielcu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. W finale spotkały się 4 najlepsze drużyny w województwie podkarpackim. Szkoły te wcześniej wygrały swoje turnieje w poszczególnych zawodach: półfinałach wojewódzkich, rejonowych, powiatowych i gminnych. W sumie do rywalizacji siatkarskich stanęło ponad 500 szkół z województwa podkarpackiego. W finale spotkało się cztery najlepsze.

Drużyny na wstępie zostały rozstawione do rozegrania pierwszych spotkań. Następnie zwycięzcy poszczególnych spotkań zmierzyli się o I miejsce, a przegrani rozegrali spotkanie o III miejsce. Ten system prowadzenia finału powoduje, że drużyna po pierwszym przegranym meczu nie ma szans walki już o wyższe miejsce niż trzecie i nie spotyka się z jedną z drużyn finałowych. Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. Ostatecznie nasze siatkarki z SP w Jedliczu, które rozegrały bardzo dobre spotkania, stanęły na podium i wywalczyły brązowy medal. Należy zaznaczyć, że w finale walczyły z dziewczętami, które uczęszczają do klas sportowych siatkarskich. Zawodniczki Mielca mają 14 godzin tygodniowo zajęć siatkówki i grają w lidze podkarpackiej, podobnie dziewczęta z Tarnobrzega, które mają 10 godzin tygodniowo. Nasze zawodniczki poza normalnymi lekcjami wf uczęszczają na 4 godziny siatkówki do GOSiR w Jedliczu. Tym bardziej cieszy tak wysoka lokata wśród szkół o profilu sportowym.

Jest to kolejny medal w finale wojewódzkim dla tych dziewcząt. 7 maja 2017 r. drużyna z Jedlicza wywalczyła brąz w finale wojewódzkim Kinder Sport, gdzie zmierzyła się z drużynami klubowymi i szkołami mistrzostwa sportowego.

Skład zwycięskiej drużyny: Izabela Bolanowska, Adrianna Janas, Aleksandra Hap, Zuzanna Jaskółka, Weronika Wiśniowska, Karolina Dobosz, Aleksandra Gabor, Natalia Świerczek, Katarzyna Haniebnik i Natalia Gierula.

Opiekun  i trener dziewcząt pani Beata Wosiewicz.

Wyniki:

Mielec  –  Leżajsk        2 – 0  (25:19, 25:15)

Tarnobrzeg – Jedlicze   2 – 1 (25:19, 19:25, 15:11)

Leżajsk – Jedlicze        0 – 2  (19:25, 19:25)

Mielec – Tarnobrzeg     2 – 1 (18:25, 25:22, 16:14)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP nr 6 Mielec                      

II miejsce SP nr 3 Tarnobrzeg                          

III miejsce: SP Jedlicze  

IV miejsce: SP nr 3 Leżajsk

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

 

 

 

Beata Wosiewicz

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912144

Pogoda