Home Aktualności „W krainie mitów”, czyli powrót do antycznego świata.
PDF 

 

         19 kwietnia 2017 roku uczniowie z klasy 4a, 4b i 5a pojechali do RCKP w Krośnie na spektakl pt. „W krainie mitów” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
         Nasi uczniowie obejrzeli inscenizację, w której niesforne
i nieprzykładające się do nauki rodzeństwo, Ola i Michał, na skutek nieodpowiedzialnego zachowania w muzeum zostało przeniesione
w czasy mityczne. Rozpoczęła się wielka przygoda pełna humoru oraz zaskakujących zwrotów akcji. Nasi bohaterowie spotkali Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżyli im wiedzę na temat przeszłości. Aby wydostać się z labiryntu, Ola
i Michał musieli rozwiązać zagadkę, wypowiedzianą przez Prometeusza i Pytię. Dzieciom udało się osiągnąć cel i powrócić do współczesności, jednak ta niezwykła przygoda z mitologią wpłynęła na ich przemianę, stały się mądrzejsze, grzeczniejsze oraz nabrały szacunku do przeszłości.

         Spektakl pod względem gry aktorskiej i scenografii bardzo spodobał się naszym uczniom. Wspaniałe stroje i rekwizyty oddawały atmosferę epoki, a efekty specjalne, dźwiękowe i oprawa muzyczna stwarzały niepowtarzalny nastrój.

         To była ciekawa lekcja historii i języka polskiego, a wrażenia po obejrzeniu spektaklu na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

         Dziękujemy Pani Ewelinie Wilusz za pomoc w opiece nad uczniami.

Iwona Dobosz i Celina Buczyńska

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910007

Pogoda