Home Aktualności Wyjazd do Krosna.
PDF 

 

19 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. II c, III c oraz III d wraz z wychowawcami obejrzeli w RCKP w Krośnie spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Sceniczna adaptacja baśni braci Grimm nic nie traci z tajemniczego charakteru i napięcia pierwowzoru. Opowiedziana jest  żywym, uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiają, że sceny grozy przeplatają się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadza widzów w świat wymagający zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia. Pomysłowa, dynamicznie zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, muzyka i pouczające  piosenki są dodatkową atrakcją przedstawienia, które mali widzowie oglądali z zapartym tchem.

Drugim punktem wyjazdu była wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Strażacy oprowadzili uczniów po remizie , zapoznali  ich ze swoją pracą oraz sprzętem, jakiego używają w czasie akcji ratunkowych. Każdy miał możliwość wypróbowania hydronetki, czyli przenośnego sprzętu gaśniczego a także zmierzenia się z pneumatycznymi nożycami do rozcinania elementów  metalowych . Dużą atrakcją był pokaz zjazdu po ześlizgu do akcji ratunkowej. Na zakończenie wizyty uczniowie pożegnani zostali włączeniem syreny alarmowej , a sami podziękowali strażakom wręczając im pamiątkową laurkę.

Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

 

 

Grażyna Gancarz, Małgorzata Biś

Izabela Jamrozy – Motyka, Małgorzata Mercik

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913359

Pogoda