Home Aktualności Spektakl profilaktyczny ,,Kolczasta przyjaźń”.
Spektakl profilaktyczny ,,Kolczasta przyjaźń”. PDF 

 

7 kwietnia 2017 roku Teatr ,,Inspiracja” z Krakowa przyjechał z programem profilaktycznym przygotowanym specjalnie dla uczniów naszej szkoły. Korzystając z gościnności Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć widowisko pt  ,, Kolczasta przyjaźń” , traktujące o szacunku, tolerancji i przyjaźni.

Jest to historia jeżyka, który z powodu swojego odmiennego wyglądu bywa wyśmiewany przez innych i nie może się z nikim zaprzyjaźnić. Jednak z upływem czasu, ta kolczasta postać, odsłania swoje niewątpliwe zalety, jakimi są duża wiedza i umiejętności. Pokazuje, że tygrysek i  otoczenie mogą się od niego wiele nauczyć. Udzielając rad i wskazówek tygryskowi, sam przyczynia się do tego , że ten ostatecznie zmienia swoje nastawienie do jeżyka i zaczyna widzieć w nim kandydata na przyjaciela. W efekcie jeżyk zdobywa szacunek , a i samemu staje się mniej ,,kolczasty”, przezwyciężając wcześniejsze kłopoty  w relacjach z innymi.

 Teatrzyk połączony był z prelekcją na temat pozornie ,,błahej” odmienności w wyglądzie czy ubiorze, która nierzadko staje się przyczyną dziecięcych dramatów-wyśmiewania, dyskryminacji
i wykluczenia z grupy. Promował poczucie własnej wartości, kształtując umiejętność komunikowania się i współdziałania
w grupie, pokazywał uczniom sposoby łagodzenia napięć emocjonalnych. Poruszył  także problem akceptacji wobec niepełnosprawnych kolegów, tolerancji wobec inności i bardzo spodobał się najmłodszym widzom.

Spektakl profilaktyczny został sfinansowany ze środków Burmistrza Gminy Jedlicze.

Alicja Dobosz

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912790

Pogoda