Home Aktualności Spotkanie autorskie z Dorotą Suwalską.
PDF 

 

         W dniu 3 kwietnia 2017 r., o godz. 11.00 w GOK w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie z warszawską pisarką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Suwalską. W spotkaniu uczestniczyli , wraz z wychowawcami, uczniowie klas drugich naszej szkoły.

Dorota Suwalska pisze wiersze, opowiadania, realizuje felietony dla dzieci, filmy plastyczne, współpracując z TVP. Jest również malarką, ilustratorką, prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz współpracuje z Fundacją Upowszechniającą Kulturę dla Dzieci i Młodzieży. Jej utwory były tłumaczone na różne języki, swoje wiersze, opowiadania i artykuły publikowała w pismach dla dzieci i podręcznikach szkolnych.

         Dorota Suwalska jest autorką serii książek o rozbrykanej i sympatycznej Zuzce – bohaterce opowieści „Znowu kręcisz, Zuzka”, „Zuzka w necie i w realu”. Pisarka pokazała dzieciom też swoje inne książki : „Piegowate niebo”, „Bruno i siostry”, „Ratunku, marzenia!”, „Pan Fortepianek” , jak również obcojęzyczne wydanie „Zuzki”.

Podczas spotkania pisarka czytała fragmenty swoich książek, opowiadała o swojej pracy i udzielała dzieciom odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Na zakończenie dzieci wręczyły autorce  bukiet kwiatów, każdy mógł potem zakupić jej książki i zdobyć jej autograf. Spotkanie to okazało się dla dzieci bardzo miłym  przeżyciem. Na  pewno chętnie sięgną po książki autorki, którą bezpośrednio poznali.

 

 

Wychowawcy klas drugich.

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914722

Pogoda