Home Aktualności „Baśnie braci Grimm”-wyjazd do RCKP.
PDF 

W czwartek 30 marca uczniowie klasy I a i II d  wraz z opiekunami wybrali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie by obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie „Baśnie braci Grimm”.  Podekscytowani, w dobrych humorach spod szkoły wyruszyliśmy już przed ósmą.

Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są „Baśnie braci Grimm”, które aktorzy przybliżyli naszym dzieciom. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych, często osnutych na pradawnych podaniach i legendach. Pozbawione okrucieństwa historie ukazują zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra, prowadzą dzieci przez pełne morału wędrówki po magicznej krainie wyobraźni.  W spektaklu jedna baśń płynnie przechodziła w drugą. I tak uczniowie mogli zobaczyć fragmenty „Czerwonego Kapturka”, „Śpiącej Królewny”, „Żabiego króla” , a także trochę ze strachem obserwować jak wilk podstępem pożarł małe koźlątka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Ruchoma i kolorowa scenografia, oprawa muzyczna i efekty specjalne pobudziły dziecięcą wyobraźnię.

Po spektaklu uczniowie wybrali się na spotkanie ze strażakami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, którzy oprowadzili dzieci po remizie i zapoznali ze swoją pracą. Każdy miał możliwość wejścia do wozu strażackiego, a także wypróbowania hydronetki, czyli przenośnego sprzętu gaśniczego przystosowanego do podawania strumienia wody.  Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego stroju strażackiego oraz pokaz zjazdu po ześlizgu do akcji ratunkowej. Uczniowie pożegnani zostali włączeniem syreny i z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły.

Bardzo dziękuję Pani Joannie Niziankiewicz i Pani Ewelinie Wilusz za pomoc i sprawowanie opieki nad dziećmi.

Edyta Tuleja

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913120

Pogoda