Home Aktualności VIII Wiosenny Turniej Wiedzy.
PDF 

 

23 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VIII Wiosenny Turniej Wiedzy, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze.

Turniej skierowany jest do uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy i jak co roku wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny z 8 szkół podstawowych: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca.

Wyróżnia się on atrakcyjną formą, kształci umiejętność współpracy, współodpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii przy rozwiązywaniu zadań problemowych. Jego celem jest nie tylko wyłonienie zwycięskiej drużyny, ale przede wszystkim przełamywanie bariery stresu oraz integracja z  rówieśnikami z innych szkół. Nie bez znaczenia jest także możliwość spotkania się nauczycieli z różnych szkół, okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń.

By stanąć na podium i uzyskać tytuł „Najlepszej drużyny”, szóstoklasiści zmierzyli się z szeregiem zadań z różnych dziedzin nauki szkolnej, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się nie tylko wiedzą książkową, ale także sprytem, szybkością, inteligencją oraz sprawnością manualną. Przygotowano zadania problemowe, zagadki, skojarzenia, łamigłówki, a także widowiskowe doświadczenia.

Uczestnicy Turnieju wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością, biegłością w myśleniu, poczuciem humoru, a także umiejętnością pracy w zespole. Ich reakcje świadczyły o tym, że ta forma zawodów jest dla nich źródłem dobrej zabawy, a praca w grupie zmniejsza stres i rozwija umiejętność współpracy oraz dzielenia zadań na poszczególne osoby.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Bołoz, Kamil Durał, Anna Klatka oraz Anna Klekot.  
W turniejowych zmaganiach udało im się wywalczyć IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Koordynator

Dagmara Słabniak

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912811

Pogoda