Home Aktualności Mistrz Języka Angielskiego
PDF 

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”

L. J. J. Wittgenstein

 

17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbyła się III edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Języka Angielskiego” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów oraz  doskonalenie kompetencji językowych i  znajomości kultury krajów anglojęzycznych. 

W konkursie adresowanym do szóstoklasistów z terenu naszej gminy wzięły udział 23 osoby z 8 szkół podstawowych: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca.

Naszą szkołę reprezentowali:

Karolina Bołoz

Kamil Durał

Aleksandra Gabor

Victoria Gomółka

Zuzanna Pabian

Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności. W 60-minutowej rywalizacji uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich kompetencji w zakresie podstawowych umiejętności językowych w czytaniu i słuchaniu ze zrozumieniem jak również w ćwiczeniach leksykalno- gramatycznych o charakterze zamkniętym i otwartym. Konkurs rozpoczął się od konkurencji sprawdzającej umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a następnie szóstoklasiści przystąpili do rozwiązywania arkusza składającego się z 7 rozbudowanych zadań.

 Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych z terenu gminy nastąpi 23 marca 2017 r. podczas VIII Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI. Mamy nadzieję, że w tym zaszczytnym gronie znajdą się nasi uczniowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy śmiałości w podejmowaniu wyzwań językowych oraz życzymy samych sukcesów w ich przygodzie z językiem angielskim.

 

Składamy podziękowania Pani Jolancie Urbanik - Burmistrzowi Gminy Jedlicze,  Pani Barbarze Luli, Panu Mirosławowi Borkowi - Delikatesy ALTA  oraz wydawnictwu WSiP za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Bożena Łańczak
koordynator konkursu

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927399

Pogoda