Home Aktualności Odzyskanie Niepodległości-apel w klasach młodszych.
PDF 

Apel z okazji Święta Niepodległości w klasach 0-3

Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd dziś cała Polska składa

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność, mowę polską w szkole,

to, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,

w mieście flagi rozwinięto,

i me serce się raduje,

że obchodzę Polski święto

 

 

10 listopada uczniowie klas 0 - 3 świętowali 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to w naszej szkole wyjątkowo uroczysty dzień. W odświętnych strojach, udekorowanych biało - czerwonymi kotylionami własnoręcznie wykonanymi, z zaciekawieniem i powagą oglądali program artystyczny przygotowany przez zuchy z naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Zuchy zaprezentowały piosenki patriotyczne pochodzące z czasów zaborów, zatańczyły poloneza oraz zaprezentowały układ taneczny do utworu ,,Kwiaty polskie”. Przygotowały też filmy archiwalne do poszczególnych utworów, które miały przybliżyć uczniom trudną historię naszej Ojczyzny. Uroczysty apel zakończył się odśpiewaniem pieśni równie ważnej w życiu każdego Polaka - "Roty" autorstwa Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego, która przez lata podnosiła na duchu naród.

Jolanta Muzyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<iframe width="500" height="290" src="https://www.youtube.com/embed/eKdxYe7XKg8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913303

Pogoda