Home Aktualności „Wolność kocham i rozumiem.”
PDF 

  Wigilia Narodowego Święta Niepodległości  była w naszej szkole wyjątkowo uroczystym dniem. Odbywały się akademie a uczniowie
z godnością nosili galowe stroje.

         Akademię dla uczniów klas 4-6 przygotowała klasa 5a. Uczestniczyło w niej również kilkoro uczniów z innych klas. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru
i odśpiewania hymnu państwowego.

         Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze.

    Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od upadku Rzeczypospolitej, poprzez zbrojne powstania, aż do roku 1918, kiedy to Polska wróciła na mapy Europy. Na oczach publiczności powstało kalendarium tych trudnych dla naszego narodu czasów.

         Na koniec Pani Bożena Baran – dyrektor szkoły, podziękowała występującym uczniom za ich pracę, a także przypomniała całej szkolnej społeczności o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię.

         A na czym polega współczesny patriotyzm? Troskę o losy Ojczyzny mamy szansę okazywać niemal codziennie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy, dbanie o poprawność języka ojczystego, a także szacunek dla narodowych tradycji, symboli, dla miejsca, w którym żyjemy.

Celina Buczyńska

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913259

Pogoda