Home Aktualności Nasza szkoła w programie edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa…”
PDF 

 

Już po raz siódmy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprosił szkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ogólnopolski Program Edukacyjny GIODO ,,Twoje dane - Twoja sprawa…”, zapoczątkowany w 2009 r. zrzesza z roku na rok coraz większą liczbę placówek. Patronat honorowy w VII edycji sprawują Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

W bieżącym roku szkolnym także nasza szkoła przystąpiła do programu. W dniach 25 i 26 października br. w Warszawie odbyło się szkolenie dla uczestników programu. Podczas dwudniowej konferencji szkoleniowej zaprezentowane zostały podstawy prawne przetwarzania danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów odnoszących się do sektora oświaty.Wykład wprowadzający w tematykę ochrony prywatności i danych osobowych wygłosił Piotr Drobek, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze GIODO. O roli szkoły jako administratora danych osobowych mówiła z kolei Weronika Kowalik, zastępca dyrektora Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg w Biurze GIODO. Odniosła się przy tym do regulujących tę kwestię przepisów prawa, na konkretnych przykładach wskazywała, jak należy je stosować.Wystąpienie Pawła Makowskiego, zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze GIODO poświęcone było prezentacji książki pt. „Europejski podręcznik: Nauczanie o ochronie danych i prywatności w szkołach”, zawierającej praktyczne wskazówki oraz scenariusze zajęć do nauczania dzieci i młodzieży o ochronie danych osobowych i prywatności. W drugim dniu szkolenia, tj. 26 października, odbyły się równoległe sesje, podczas których przedstawione zostały dobre praktyki liderów poprzednich edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Pragniemy aby także u naszych uczniów podnieść świadomość ochrony swoich danych osobowych.

 

Beata Światek

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914724

Pogoda