Home Aktualności Wycieczka do Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.
PDF 

 

30 września 2016r. 25-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe do Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz naszych uczniów były także dzieci i młodzież z Dobieszyna
i Moderówki, łącznie 46 uczniów i 5 opiekunów. Dla uczestników wycieczka ta była nagrodą za konkursy podczas imprezy grupy „Cybanci” podsumowującej projekt „Chodzimy – nie błądzimy po Gminie Jedlicze”. Wyprawę rozpoczęliśmy od sali dydaktyczno-edukacyjnej Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli. Tam obejrzeliśmy stałą ekspozycję faunistyczną prezentującą środowisko wodne, leśne i polne. Na zewnątrz zobaczyliśmy budki lęgowe różnych ptaków i nietoperzy. Mieliśmy też okazję przyjrzeć się śladom zwierząt leśnych umieszczonych na tablicach informacyjnych. Następnie spotkaliśmy się z panem Pawłem Grodzińskim z Leśnictwa Moszczaniec, który poprowadził dalej naszą wędrówkę. Spacer po Jaśliskim Parku Krajobrazowym był wyjątkowy. Pan leśniczy opowiadał o roślinach spotykanych po drodze, zwierzętach zamieszkujących tamte tereny, a także o historii tych okolic. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań przewodnika.  Mogły też z bliska zobaczyć padalca, koniki polne, sierść dzika, kręgi szkieletu zjedzonego jelenia, tamy bobrów czy dziewięćsił i pałki wodne. Punktem docelowym wycieczki był rezerwat przyrody „Źródliska Jasiołki”. Tam czekała na dzieci niespodzianka – ognisko i wspólne pieczenie kiełbaski, która smakowała wybornie. Podsumowaniem pobytu w Jaśliskim Parku Krajobrazowym był konkurs wiedzy. Zwycięzcy otrzymali nagrody – książki, pozostali uczestnicy wyjazdu – widokówki i foldery o zwiedzanych miejscach. Dziękujemy Stowarzyszeniu Turystycznemu „Cyba” w Jedliczu oraz sponsorowi – Starostwu Powiatowemu w Krośnie, a także pani Dorocie Mróz za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki, w której mogliśmy uczestniczyć.

Renata Woltmann

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910117

Pogoda