Home Aktualności MegaMisja w świetlicy szkolnej.
PDF 

Zespół Szkół Publicznych w Jedliczu bierze udział w programie #MegaMisja. Udział naszej szkoły w zjeździe był wyróżnieniem za dobrą realizacje programu w ubiegłym roku przez panią Renatę Makoś i pana Michała Stója.

Program będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym przez panią Małgorzatę Ginalską, która  9 i 10 września wzięła udział w Zjeździe Liderów Świetlic, który odbył sie w Warszawie z udziałem Partnerów i Patronów MegaMisji oraz 350 wychwawców świetlic szkolnych
z całej Polski.

Dwudniowy Zjazd Liderów był wypełniony spotkaniami
z fundatorami, koordynatorami, przedstawicielami ministerstwa, debatami oraz licznymi warsztatami, na których uczestnicy mogli zapoznać się z ciekawymi scenariuszami pracy z dziećmi. Zjazd był spotkaniem z pasjonatami celu "Jak stworzyć nowoczesną świetlicę, aby nie była tylko przechowalnią dla dzieci".

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany  jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic i ich uczniów oraz by najmłodsi byli bezpiecznymi
i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci w świetlicy.

Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować
w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Małgorzata Ginalska

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918799

Pogoda