Home Aktualności Wycieczka edukacyjna klas 1 a i 1 c.
PDF 

 

Piątek 10 czerwca 2016 r. był przez nas  bardzo wyczekiwanym dniem. W ten słoneczny poranek dzieciaki z klas 1 a i 1 c wyruszyły na  wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Szmer” koło Lutczy. Jest to gospodarstwo położone wśród lasów i łąk na terenie Pogórza Środkowobeskidzkiego, które zamieszkują prawdziwe zwierzęta hodowane na wsi. To miejsce warsztatów i spotkań edukacyjnych. Jednym słowem miejsce wspaniałej zabawy!

 Dzieci jechały pociągiem i bryczką, można też było zwiedzić indiańska wioskę, pobrykać w sianie. Z bliska zobaczyliśmy  wiejskie zwierzęta:, takie jak: kury, kaczki, indyki, króliki i świnkę oraz kozy
i owce. Zwiedziliśmy stajnię, oglądając tam  konie i kuce.

Pierwszaki pod okiem pani instruktor lepiły z gliny, sadziły do doniczek sałatę, którą  mogliśmy zabrać ze sobą do domu. Dla dzieci przygotowany był ogromny plac zabaw, na którym znajdowało się wiele ręcznie wykonanych zabawek oraz ciekawych miejsc, między innymi sadzawka, w której można było łowić drewniane ryby, wiadro do nauki dojenia krowy  oraz huśtawki, wózki, tara i balia do prania.

 Czas wypełniony świetną zabawą minął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać się z całą Zagrodą. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

Wychowawczynie klas

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913319

Pogoda